RSS
piątek, 06 sierpnia 2010
Mam chomika który nazywa się Niuniuś. Mam go nie cały rok , a dziś (6.sierpień.2010r.) usłyszałam że mój chomik piszczy, podeszłam do klatki i obejżałam go moją uwagę przykuło jego oko jakby sklejone i troche miał je w czymś białym (trudno opisać co to było), potem obejżałam drugie oko też było nie zaciekawe. Zaparzyłam rumianek i nasączyłam nim wacik przertarłam nim jego oczy wciąż piszczał. Po jakimś czasie chyba usnął bo na jakiś czas jego piszczenie ucichło. To dziwne bo wczoraj (5.sierpinia.2010) zachowywał się całkiem normalnie jeszcze na dodatek biegał w  kulce dla chomików. Czy ktoś wie co to może być? Czy to jakaś choroba? Jeśli spotkaliście się z czymś podobnym lub macie inne problemy napiszcie.
sobota, 09 stycznia 2010
Krótko o karmieniu chomików-
Chomiki  jedzą :
Pomidory-pomidor

Ser-


Marchewka-marchew

Ogórek zielony-

Rzodkiewka-

 

Jabłko-

Truskawka-
Agrest-
Nasiona słonecznika-
Gotowane jajo kurze razem ze skorupką-
Surowe i gotowane mięso-razem z niewielką kostką-brak zdjątka....
Siano-
Chleb-
Do picia podawać wodę lub od czasu do czasu mleko. Ale mleka nie wolno podawać często!

 


 

środa, 06 stycznia 2010
Jak to chomczki, lubią sobie pojeść, ale nie będę pisać o normalnym odżywianiu tylko o smakołykach i przekąskach.....

Animals Kolba dla chomika owocowa 2sztKolba- 2 szt  3. 31zł

Vitapol Wapienko dla gryzoni  40g Wapienko dla gryzoni- 40g   1.99zł

Vitakraft Nager Trank - napój dla gryzoni  Napój dla gryzoni- 7.50zł

Trixie Sól dla gryzoni mała z uchwytem 2 szt.Słona lizawka- 2szt   4.40zł

Vitakraft Drops Honey&Milk dla chomika dropsy z mlekiem i miodem 75gDropskik- do 3zł

Pozdro dla waszych chomiczków <3

Chciałam przeprosić że długo nie pisałam ...

Ale pojawił się drugi problem , ponieważ nie będę mogła wgrać gazetke ChomikNews bo niestety mam problem z wgraniem jej na bloga no cóż będę dalej próbowała czekam na jakiś łud szczęścia:)    POZDRAWIAM<3

piątek, 17 lipca 2009
"POZNAJEMY CHOMIKA"

 To sympatyczne, czyste zwierzątko, ssak z rzędu gryzoni i rodziny chomikowatych, jako gatunek wolno żyjący już nie istnieje. Wszystkie chomiki, które żyją w hodowlach   domowych i laboratoryjnych pochodzą z ostatniej na świecie wolnej rodziny chomików, znalezionej w roku 1930 przypadkowo w Syrii, w okolicach Aleppo. Od tego czasu nikt już nie widział chomików syryjskich na swobodzie.
W południowej i środkowej części Polski występuje chomik europejski, pospolity gryzoń, który może wyrządzić okresowo poważne szkody w uprawach. Archeolog Aharoni z Uniwersytetu Jerozolimskiego , który w czasie swej pracy w Aleppo wykopał samiczkę  z 12 młodymi nie spodziewał się, że ta mała rodzinka da początek wielomilionowej rzeszy chomików syryjskich na świecie, które staną się popularnymi obiektami hodowli domowej i wysoko cenionymi zwierzętami laboratoryjnymi. Hodowla tych gryzoni najszybciej rozwinęła się w Stanach Zjednoczonych. Europejskie hodowle upadły w okresie II-ej wojny światowej i pwróciły ponownie po zakończeniu działań wojennych. W 1950 r. przywieziono z Francji do Polski pierwsze chomiki syryjskie.
Zainteresowanie tym nowym dla nas zwierzęciem, nadającym się do chowu domowego szybko wzrastało, a chomiki z łatwością znajdowały nabywców.
Chomik syryjski waży od 100 do 200 g. Długość jego ciała wynosi 15-18 cm.
Ogon ma bardzo krótki, około 1-2 cm, nieowłosiony. Przednie kończyny, niezwykle zręczne i chwytne, służą mu do utrzymania w czystości futerka i do brania pokarmu do pyszczka. Futerko na głowie, grzbiecie i górnych częściach kończyn ma najczęściej złocistobrązowe z wyraźną ciemną plamą na piersiach, po stronie brzusznej białawe. Bywają też odmiany inaczej ubarwione: różowo-złote, szaro-żółte, łaciate, kremowe i białe - albinotyczne.
Chomik z natury jest samotnikiem. Chcąc chować parę czy też większą grupkę - z myślą o rozwoju hodowli, pamiętać należy o samotniczym usposobieniu chomików i zapewnić im tyle miejsca, aby sobie nie wchodziły w drogę. Większe i silniejsze są samiczki, które dość ostro traktują zbyt natarczywych samców, którym trzeba zapewnić możliwość ewentualnej ucieczki.


czwartek, 16 lipca 2009

Chomiki syryjskie obok psów i kotów zdobyły prawo obywatekstwa w naszych domach i stały się obecnie jedynymi z najbardziej lubianych i popularnych zwierząt domowych. Coraz częściej można je spotkać w naszych mieszkaniach. Chomik jest mało kłopotliwym i bardzo miłym współmieszkańcem. Istotną jego cechą przy hodowlach domowych  jest schludność, dbałość o toaletę, staranne i częste czyszczenie futerka, skóry i jeśli jest zdrowy, a trzeba zauważyć, że jest to stworzenie bardzo odporny na choroby, zawsze wygląda elegancko. Jest to zwierzątko miłe dla oka i niezmiernie interesujące ze względu na swój dynamiczny charakter. Ten "malec" jest naładowany energią, przedsiębiorczością i ciekawością świata. Nawet najwytrawniejszych hodowców potrafi zaskoczyć jakimś nietypowym przedsięwzięciem, pomysłowością i zręcznością jego przeprowadzania.

     

Chomik syryjski w domu jest atrakcją nie tylko dla dzieci, jest również interesującym obiektem obserwacji dla dorosłych, pragnących poświęcić mu nie co uwagi. Chomik syryjski łączy w sobie wiele cech rzadko spotykanych w świecie zwierzęcym, między innymi pomysłowością "chomikarską" zapobiegliwość w tworzeniu zapasów i doskonaledo tego wyposażeniew podręczne, a właściwie "przygłowowe" magazyny- "worki" , bardzo zręczne i wszechstronnie wykorzystywane przednie łapy, szybkość rozrodu umużliwiającą dokonywanie prób uzyskania na przykład odmian o nowym ubarwieniu, czy też badanie i obserwację zdolności w zapadania w sen zimowy i letni. Stwarza to warunki do podejmowania szeregu eksprymentów i dokonywania nie zmiernie ciekawych obserwacji.

  

W hodowlach domowych może najbardziej przykrym dla hodowcy który przywiązał się do swojego chomika jest fakt, że chomik syryjski nie należy do zwierząt które długo żyją, żyje do 3-ech lat. 

Witam w nowym blogu:) To mój pierwszy blog i będę się starć żeby wam się w nim podobało XD.   A i niedługo wyjdzie pierwsza gazeta chomikNews na moim blogu :D

                                                 Wasza autorka glule:)

| < Listopad 2014 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30